6. Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji


O!PLA festiwalem kwalifikującym do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego!

 

KATEGORIA SZKOLNA

Kategoria im. Kazimierza Urbańskiego
filmy zrealizowane przez studentów/uczniów szkół artystycznych (w tym studentów zagranicznych), a także filmy zrealizowane przez studentów/uczniów szkół artystycznych w ramach warsztatów animacji

18 FILMÓW = 82’

BAJKA O POWSTANIU CZARNEJ DZIURY (2017, 4’26”), Karolina Gołębiowska, AS SZCZECIN
CHWAST (2017, 04’10”), Adrianna Matwiejczuk, PWSFTviT ŁÓDŹ
C.O.Ś (CZŁOWIEK OBRASTAJĄCY ŚMIERCIĄ) (2017, 06’03”), Katarzyna Piróg, ASP WARSZAWA
GOŚĆ (2017, 2’20”), Aleksander Józefczyk, ASP KRAKÓW
KLUB SENIORA (2016, 06’11”), Agata Mianowska, PWSFTviT ŁÓDŹ
NA JĘZYKACH (2017, 3’49”), Karolina Borgiasz, PWSFTviT ŁÓDŹ
NIE MASZ DYSTANSU (2017, 3’52”), Karina Paciorkowska, PWSFTviT ŁÓDŹ
NO WEŹ KASIA, CO CI SZKODZI? (2017, 6’37”), Aleksandra Filipowicz i Konrad Ożgo, PJATK WARSZAWA
OBŁAWA (2017, 4’), Krzysztof Raczkowski, UAP POZNAŃ
OJEZU (2017, 03’48”), Betina Bożek, ASP KRAKÓW
OSTATNI POKÓJ (2017, 5’47”), Marta Chyła-Janicka, PWSFTviT ŁÓDŹ
SAMURAJ (2016, 7’08”), Tomasz Kucharczyk, PJATK WARSZAWA
SKLEP Z RYBAMI (2017, 3’), Maria Kulpa, UAP POZNAŃ
WCIELENIE (2017, 5’), Barbara Rupik, PWSFTviT ŁÓDŹ
WYBORY MISS KURNIKA (2016, 3’26”), Aleksandra Pietruk, UMCS LUBLIN
ZAMIENIAMY SIĘ W PRZYRODĘ (2017, 4’), Justyna Pazdan, PWSFTviT ŁÓDŹ
ZDROWAŚ? (2017, 04’10”), Ilona Dybka, PWSFTviT ŁÓDŹ
ZJAZD (2017, 03’41”), Jerzy Tabor, PWSFTviT ŁÓDŹ

 

ANIMOWANY WIDEOKLIP
Kategoria im. Yacha Paszkiewicza
oficjalne animowane teledyski zrealizowane na zamówienie, w tym wideoklipy nieoficjalne, ale posiadające zgodę na wykorzystanie muzyki

18 FILMÓW = 75’

ALIEN SCARS ( Polska/Kanada 2017, 5’), Martyna Koleniec | Brainwashed Proper Citizens
DOM DOBRY (2017, 05’22”), Łukasz Rusinek | Pablopavo i Ludziki
DREAM ON (2017, 4’42”), Wojciech Ostrycharz | Lion Shephered
DR WHITE (2017, 03’02”), Maciej Bednarek | Elektronikt
FAIL (2017, 05’05”), Wojciech Ostrycharz | Lion Shephered
FLUOKSETYNA (2017, 4’), Paweł Czarnecki | Latające Pięści
HATOR (2017, 02’27”), Maciej Sarna |LiN
KAMIEŃ (2018, 4’49”), Marcin Ożóg | Paśko & Zespół Co To
MAK (2017, 4’33”), Ala nunu Leszyńska | T/Aboret
MOST (2017, 02’23”), Łukasz Jedynasty | Kazik & Kwartet ProForma
NEBULA (2017, 3’34”), Marcin Nowrotek (ASP Katowice) | Maciej Obara
ODESSA (2017, 03’12”), Karolina Głusiec | Ariel Ariel
OHOHO (2017, 2’34”), Łukasz Rusinek | Gooral
OSTATNI DZIEŃ SIERPNIA (2017, 05’53”), Marcin Podolec, Kacper Zamarło | Pablopavo i Ludziki
PUSTE SAMOLOTY (2017, 04’32”), Joanna Kucharska | Hańba!
SATIN (2017, 5’44”), Łukasz Rusinek | Aleksander Nowak
WARSZAWA (2017, 02’45”), Anita Kwiatkowska-Naqvi | Kapela Kożuch
WIOSNA (2017, 04’06”), Zuzanna Waś | Kaman / Konikiewicz

 

ANIMOWANE FRASZKI
Kategoria im. Andrzeja Czeczota
filmy, których akcja trwa od 1 do 90 sekund

KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI BĘDZIE TRADYCYJNIE PREZENTOWANA Z KATEGORIĄ FORMANIMY, ALE Z OSOBNYM GŁOSOWANIEM. BRAK OPISÓW JEST ZAMIERZONY; PRZY TAK KRÓTKIEJ FORMIE JEDNO SŁOWO ZA DUŻO MOGŁOBY BYĆ KRZYWDZĄCE DLA FILMU.

12 FILMÓW = 12 MINUT

CHMURY (2017, 0’51”), Karolina Specht, Goethe Institut
DLACZEGO PRZENIGDY NIE DOKARMIAĆ GOŁĘBI (2017, 1’20”), Agnieszka Świętek
DUCH (2017, 0’19”), Alicja Łyszkowicz, UAP
GDZIE KUCHAREK 6 TAM NIE MA CO JEŚĆ (2017, 01’35”), Kamil Wójcik
IF YOU CAN… (2017, 1:14), Hanna Rybak, UMCS LUBLIN
LUDZIK SPADŁ MI Z NIEBA (2017, 01’02”), Magdalena Pilecka
MARS 2032 (2017, 1’), Karol Szczepankiewicz, UMK TORUŃ
PUSH THE BUTTON! (2017, 0’45”), Kamil Wójcik
SEKCJA (2017, 01’15”), Aleksandra Drewniak, UAP POZNAŃ
SPODNIE I ŻELAZKO (2018, 1’22”), Julia Orlik, PWSTviT ŁÓDŹ
ZABAWKA (2017, 0:55), Fabian Kowalczuk (Gocholudek), UMCS LUBLIN
ŻABA I MUCHA (2017, 00:38) Aleksandra Machoń, UMCS LUBLIN

 

FORMANIMY
Kategoria im. Warsztatu Formy Filmowej
animacje abstrakcyjne i animacje eksperymentalne

FORMANIMY, czyli tu nie chodzi o historię, a sensem jest sam obraz, dźwięk i to, co pomiędzy…

KATEGORIA FORMANIMY BĘDZIE TRADYCYJNIE PREZENTOWANA Z KATEGORIĄ ANIMOWANE FRASZKI, ALE Z OSOBNYM GŁOSOWANIEM PUBLICZNOŚCI.

10. FILMÓW = 43’

CREATION. FIRST DAY, (2018, 02’52”), Mariusz Wirski
DIALOGI (2016, 6’), Monika Kuczyniecka | Rafał Ryterski, NInA
DZIĘKI UPRZEJMOŚCI ARTYSTY (2016, 10’10”), Piotr Bosacki
GWIEZDNY PYŁ (2018, 02’05”), Elena Volozneva, UMK TORUŃ
JUSTI FITNESS (2017, 07’43”), Justyna Pazdan, PWSFTviT ŁÓDŹ
KAJTEK (2017, 03’33”), kinoMANUAL (Aga Jarząb + Pin Park)
LITTLE GIANT (2017, 03’08”), Maciej Dydyński + LASY
SLAWUSGEDONUS (2018, 5’), Maciek Sławuski
UPADEK (2017, 00’54”), Emil Bucki, Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie
ZOETROP (2017, 02’08”), Martyna Karpowicz


  • Repertuar
  • 2018-04-26, godz.: 20:00 ANIMOWANE FRASZKI, FORMANIMY