GOSTKON, czyli 24-25 czerwca w fantastycznym Gostyniu

  • 24 i 25 czerwca


 To już IV odsłona Festiwalu Fantastyki GOSTKON. W tym roku w dniach 24-25 czerwca do Gostynia zjadą miłośnicy literatury, komiksu, filmu, gier i sztuki cosplay z całego kraju. Udział zapowiedzieli Łukasz Orbitowski, Szczecińska Liga Superbohaterów, Imperium Mocy, Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen. Patronat nad imprezą objęły między innymi TVP Poznań i Nowa Fantastyka.

 

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Łukasz Orbitowski (laureat Paszportu Polityki, dwukrotnie nominowany do Nike) i Michał Cetnarowski (krytyk i redaktor Nowej Fantastyki).
W programie olbrzymia arena – walki templariuszy, wikingów, postapo, dalekowschodnie sztuki, fireshow, cosplayada z przejściem przez miasto, Ogólnopolski Konkurs Cosplay, Star Wars, wydarzenia muzyczne, games z room z oficjalnymi eliminacjami do Mistrzostw Polski, LARP, sesje RPG, mobilna czytelnia komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej UAM. Udział w imprezie zapowiedziały znane grupy cosplayerskie – Szczecińska Liga Superbohaterów, Imperium Mocy, Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen.
Gostkon to impreza specyficzna. Festiwal idealny dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi stanowią blisko połowę uczestników, a sympatyczna atmosfera jest wizytówką wydarzenia. Jednocześnie Gostkon to klimat starych konwentów, gdzie bez komercyjnego chaosu bezpośrednio można spotkać się z pisarzami, wziąć udział w warsztatach, podyskutować i pobawić się z innymi fanami. Silny nacisk organizatorzy kładą na sztukę cosplay. Główną nagrodą w konkursie cosplay jest czek na 1000 zł, a cosplayerzy, którzy zagwarantują punkt programu dla dzieci mają zapewnione miejsca w hotelu ze śniadaniem.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy!


Szczegóły na stronach:

www.gostkon.pl
www.facebook.com/gostkon