Gostyński Festiwal Fantastyki - Gostkon 2018

  • 12-13 maj


Gostkon to festiwal organizowany od 2014 r. w Gostyniu przez Klub Fantastyki "Kopuła Zapomienia" i Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik". Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców południowo-zachodniej Wielkopolski i północnego Dolnego Śląska. Dogodne położenie Gostynia w połowie drogi między Poznaniem, a Wrocławiem sprawia, że konwent ma rozwojowy potencjał.

Zawsze staramy się zachowywać sprawdzone rozwiązania i dodawać nowości, pojawiały i pojawiają się u nas takie propozycje jak film, spektakle teatralne, widowiska ognia, wydarzenia muzyczne. W tym roku oferujemy dużą grę Mass Escape, a w ramach bloku popularnonaukowego Panel LEMologiczny, poświęcony twórczości Stanisława Lema. Co więcej - ponownie otworzymy Czytelnię Komiksów Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu.

W zeszłych latach podejmowaliśmy współpracę z jednymi z najważniejszych polskich twórców, zajmujących się fantastyką: Maciejem Parowskim, Łukaszem Orbitowskim, Michałem Cetnarowskim, Grzegorzem Januszem czy Tomaszem Niewiadomskim.

Mocnym punktem konwentu jest Games Room wsparty przez największe ogólnopolskie wydawnictwa branżowe.

Gostkonowy charakter, czyli to, co nas wyróżnia na tle całej Polski, to liczny udział dzieci, które stanowią ponad połowę uczestników konwentu. Bloki tematyczne adresowane dla najmłodszych są również naszą zaletą.

Na naszym festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Bogaty wybór bloków tematycznych zapewni rozrywkę każdemu uczestnikowi - bez względu na wiek i płeć! Zapraszamy.


WSTĘP WOLNY!

 

Więcej informacji znajdziecie:
www.facebook.com/gostkon/
www.gostkon.pl

Gostkon - Twoje spojrzenie na świat wyobraźni