II Gostyńskie Konfrontacje Gitarowe


Kolejna odsłona GKG to już nie tylko konkurs dla młodych adeptów gitary. GKG to cykl imprez mających na celu popularyzację gitary akustycznej i klasycznej w regionie Gostynia, na które składają się:
- warsztaty gitarowe,
- koncert znanego gitarzysty
- konkurs dla solistów / zespołów gitarowych.

Podczas II Gostyńskich Konfrontacji Gitarowych zobaczymy i posłuchamy Przemysława Śledzia, wirtuoza gitary akustycznej, znanego ze współpracy z takimi wykonawcami jak: Wolf Spider, Mr ZOOB, Marek Dyjak, Kasia Wilk, Wojtek Korda, Piotr Woźniak, Tadeusz Woźniak czy choćby Steinar Lindblad. Artysta prowadzi również działalność edukacyjną i warsztatową m. in. na Polska Akademia Gitary, ASP Woodstock Festiwal. Natomiast w „Hutniku” gitarzysta poprowadzi bezpłatne warsztaty z gitary akustycznej dla młodzieży. W warsztatach będą mogli wziąć udział także osoby zgłoszone do konkursu w ramach II GKG.

Konkurs II Gostyńskich Konfrontacji Gitarowych
Konkurs skierowany jest do gitarzystów klasycznych oraz akustycznych.
W konkursie mogą wziąć udział osoby uczęszczające do prywatnych szkół muzycznych, ognisk muzycznych oraz uczące się samodzielnie gry na gitarze.
W konkursie nie mogą wziąć udziału uczniowie państwowych szkół muzycznych I i II stopnia.
Przesłuchania będą się odbywać w dwóch kategoriach: solistów i grup instrumentalnych/gitarowych/ .
Przewidziane są nagrody pieniężne oraz rzeczowe.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które do dnia 10 kwietnia 2018 wyślą wypełnioną kartę zgłoszenia na e-mail organizatora: gokhutnik@gostyn.pl lub adres: Gostyński Ośrodek Kultury HUTNIK , ul.Hutnika 4 , 63-800 Gostyń.