O nas

Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” jest wiodącą instytucją kultury południowo-zachodniej Wielkopolski. Prowadzi kino „Pod Kopułą”; organizuje zajęcia: muzyczne, instrumentalne, taneczne, filmowe, teatralne, z zakresu sztuk wizualnych, mody, designu, fantastyki, realizuje projekty interdyscyplinarne, odgrywa rolę akceleratora inicjatyw społecznych, a także kustosza pamięci narodowej i lokalnego dziedzictwa. Skupia wokół siebie dzieci, młodzież, dorosłych, osoby ze środowisk senioralnych, niepełnosprawnych.
Najbardziej spektakularne wydarzenia, które organizujemy to: Ogólnopolski Festiwal Fantastyki „Gostkon”, koncerty estradowe gwiazd polskiej i zagranicznej muzyki podczas Dni Gostynia, Ogólnopolska Bitwa Beatboxowa „Bitwa o III Wieże”.
Od pierwszej edycji w 2009 r. uczestniczymy w programie Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego – „Teatr Polska”, dzięki temu do Gostynia przyjeżdżają najlepsze profesjonalne teatry w kraju.
Regularnie współpracujemy z Narodowym Centrum Kultury i Polskim Instytutem Sztuki Filmowej pozyskując dotację na realizowane przedsięwzięcia.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą komercyjn.