Stachuriada po gostyńsku: Ogród wiszący

  • 19 sierpień


Twórczość Steda w Gostyniu! Dzień po urodzinach Edwarda Stachury jego teksty wybrzmią na terenie przed GOK „Hutnik”. 19 sierpnia o godz. 19:00 rozpocznie się koncert pt. „Ogród wiszący”, utwory autora „Siekierezady” zaprezentują m.in. Jerzy Stachura Junior, Marek Gałązka i Jan Kondrak. Wstęp wolny.

Jerzy Stachura Junior, Marek Gałązka i Jan Kondrak to chronologicznie pierwsi wykonawcy utworów z tekstami Edwarda Stachury w historii polskiej estrady. Ich solowe koncerty datują się na koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Jerzy Stachura to bratanek słynnego pisarza i człowiek najbliżej związany z nim osobiście. Wykonuje piosenki stryja w sposób bliski temu jak je wykonywał sam Sted. Marek Gałązka to pierwszy w historii pieśniarz, który wystąpił z recitalem "stachurowym" w TVP i na kilka lat został tym samym najbardziej znanym"stachurośpiewakiem". Jan Kondrak zaś debiutował jako pierwszy wykonawca poematu „Missa pagana” E.Stachury poszerzając tedy bazę tekstów śpiewnych autora „Siekierezady”. Wszyscy trzej spotykali się na niezliczonej ilości imprez poświęconych pamięci Stachury i z czasem stworzyli wspólny program pod tytułem „Ogród wiszący”. Podczas występu wspierają się nawzajem wokalnie i instrumentalnie pomnażając efekt artystyczny, wchodząc w bliskie relacje z publicznością.
Koncert odbędzie się na trawniku przed GOK „Hutnik”, w przypadku deszczu zostanie przeniesiony do wnętrza ośrodka. Wstęp wolny.