GOK Hutnik

Wyjazd do Teatru Modrzejewskiej w Legnicy

Miłośników teatru zapraszamy do udziału w zorganizowanym wyjeździe na spektakl w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy!

Wyjazd w dniu 26 lutego na spektakl "LEKCJA TAŃCA W ZAKŁADZIE WESELNO-POGRZEBOWYM PANA BAMBY" w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Spektakl wg Jaroslava Haška i Bohumila Hrabala

Opowieść z ducha Hrabala i Haška, pełna surrealistycznej poezji i humoru, wyśpiewana przy akompaniamencie grającej na żywo kapeli, w niepowtarzalnej atmosferze stolicy Czech. Publiczność bierze udział w wyczarowanym na scenie wieczorze w sali bankietowej zakładu pogrzebowego, „w atmosferze trochę stypy, a trochę wesela”.

Henryk Mazurkiewicz, Teatralny.pl: „Lekcja tańca…” to kolejny dowód na to, że gdyby Czesi nie istnieli, Polakom należałoby ich wymyślić. Po co? Ano po to, żebyśmy mogli z siebie się pośmiać, udając, że pokpiwamy z Czechów. Żeby gogolowskie: „Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!” miało dla nas gorzki posmak, lecz żeby był to gorzki posmak czeskiego piwa. Tak, nabijamy się z samych siebie! Z własnej czeskości. Lecz nie chichraniem jedynie żyje człowiek. Bowiem sztuka, którą uprawiają Hašek z Hrabalem, to taka metafizyka na opak. Metafizyczna ucieczka od metafizyki za pomocą groteski, karykatury, parodii i trawestacji. Sprowadzająca nas na ziemię w taki sposób, że niewytłumaczalnie blisko znajdujemy się nieba i spraw nadksiężycowych. Przede wszystkim śmierci i umierania, które w legnicko-gliwickim przedstawieniu stają się tematami przewodnimi.

Czas trwania: 105 min.

reżyseria - Łukasz Czuj
scenariusz - Łukasz Czuj, Marcin Miętus
tłumaczenie tekstów - Aleksander Kaczorowski, Jacek Baluch, Jan Stachowski, Mirosław Śmigielski
teksty songów - Michał Chludziński, Jaromir Nohavica
muzyka - Łukasz Matuszyk
scenografia i kostiumy - Michał Urban
choreografia - Jakub Lewandowski
muzycy - Łukasz Matuszyk (akordeon, pianino), Robert Kamalski (klarnet, saksofon), Piotr Hałaj / Piotr Kosiński (tuba)
akompaniator - Andrzej Janiga

---------------------------------------------------------------------------------------------

Koszt wyjazdu: 100 zł (cena zawiera koszt biletu, transportu oraz ubezpieczenia).

Wyjazd z parkingu przy GOK Hutnik o godz. 16:00.

Zapisy i płatność (wyłącznie gotówką) w sekretariacie GOK Hutnik do 31 stycznia br. (poniedziałek-piątek godz. 7:00-14:30).