Wystawa Beksiński Nieznany

Zapraszamy do świata wizji Zdzisława Beksińskiego - wybitnego i wszechstronnego artysty malarza, fotografika, rzeźbiarza oraz grafika komputerowego.
Wystawę prac twórcy można oglądać do 18 do 23 września 2018 roku. Pieczę nad bogatym dorobkiem artystycznym autora sprawuje Muzeum Historyczne w Sanoku, które udostępniło ponad sto dzieł artysty na rzecz jedynego w swoim rodzaju, ogólnopolskiego tournee wystawy "Beksiński Nieznany".

Wydarzenie daje niepowtarzalną szansę zobaczenia fotografii (1955-1960), fotomontaży i grafik komputerowych (1996-2004). Łącznie, na galerię składa się ponad sto dzieł Artysty.
Nowoczesny charakter wydarzenia oddaje projekt wykorzystujący technologię Virtual Reality (wirtualnej rzeczywistości), który pozwala "wniknąć" w obrazy Beksińskiego, wejść do jego świata i chłonąć go wszystkimi zmysłami. To transcendentne doświadczenie pomaga odkrywać nowe znaczenia, symbole i odniesienia, które skłaniają do ponownej, acz pogłębionej próby interpretacji i odczytywania dzieł artysty.

Realizacja wystawy obejmuje:

- Wystawa minimum 60 prac artysty (fotografia, fotomontaż, grafika)
- Biograficzne wykłady multimedialne
- Edukacyjne imprezy towarzyszące wystawie (pokazy filmów dokumentalnych, dyskusja o filmie „Ostatnia Rodzina”)
- Pokazy w technologii VR (wirtualna rzeczywistość) -6 minutowy pokaz na min 3 stanowiskach.

Wystawa będzie czynna codziennie od godz. 10.00 do 20.00

Ceny biletów:

Bilet na wystawę – cena 5 zł (normalny)
Bilet na wystawę z wykładem multimedialnym dla młodzieży -5 zł (szkoły-bilety grupowe dla grup)
Bilet na wystawę z wykładem multimedialnym dla dorosłych 10 zł Pokaz VR- 8zł

Organizatorami wystawy są Gostyński Ośrodek Kultury Hutnik, Fundacja "Beksiński" oraz Muzeum Historyczne w Sanoku

Serdecznie zapraszamy :)