Gostyński Festiwal Fantastyki GOSTKON 2019

/fot. Okiem Pryzmatu

Kolejny Gostyński Festiwal Fantastyki GOSTKON 2019 przeszedł do historii. W tegorocznym Gostkonie można było spotkać się z ulubionymi bohaterami ze świata Gwiezdnych Wojen i superbohaterami znanymi z filmów i komiksów! Ogólnopolska grupa Imperium Mocy wraz z R2-D2 przeprowadziła akademię padavanów. Na Gostkonie spotkać można było również Szczecińską Ligę Superbohaterów - fantastyczny team znany z tego, że zawsze jest do pełnej dyspozycji najmłodszych fantastów i z olbrzymim zaangażowaniem działa na rzecz dzieci chorych i niepełnosprawnych.

W ramach areny na Gostkonie można było uczestniczyć w zajęciach kendo, a także nauczyć się posługiwać bronią białą.

Od rana do wieczora miłośnicy gier planszowych korzystać mogli z obszernego zasobu Games Room'u mieszczącego się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 3.

Dla dzieci przygotowano specjalne zajęcia plastyczne, podczas których wspólnie z plastykami mieli okazję stworzyć wiele fantastyczno-artystycznych przedmiotów. Tysiące małych klocków Lego czekało na młodszych i starszych w specjalnej Sali Lego. Gratką była też wystawa robotów Lego przygotowana przez Twój Robot.pl Gostyń!

Jak co roku, siedząc na wygodnych leżakach, można było skorzystać z oferty komiksowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu, która oprócz komiksów wystawiała Teatr Kamishibai. Nie zabrakło także rozmów o twórczości najwybitniejszego pisarza polskiej s-f , futurologa i wizjonera Stanisława Lema.

Wieczorem 9 lutego Gostyński Ośrodek Kultury ,,Hutnik'' po raz kolejny zamienił się w pułapkę, a grupa śmiałków miała godzinę na wyjście z budynku (Mass Escape).